Akrep Burcunun Özellikleri

Akrep Burcunun Uyumu

akrepburcuZodyak takımının en karanlık ve cezbedici burçlarından olan Akrep burcu, sabit nitelikli yapısıyla dikkat çeker. Mars gezegeni tarafından yönetilen Akrep burcu hırsı, şehveti, kıskançlığı ve cazibeyi simgeler. Gizemli tarafları son derece fazla olan Akrep burcu insanları tıpkı bir Akrep gibi tehlikeli görünürler fakat tehlike anında yalnızca kendilerini zehirlerler.

Akrep burcu insanlarının gözleri ve bakışları oldukça derindir hatta bu özellikleri dikkat çekicidir. Derin ve tutkuyla bakan gözlerinden kimi zaman fırtınalı bir aşk kimi zaman da delicesine bir nefret bulutu geçer. Akrep burcu insanı sevdiği ve değer verdiği insanları çok fazla benimser, deyim yerindeyse onları bağrına basar fakat bir darbe yediğinde veya karşıdan iyi niyetli olmayan bir davranış gördüğünde sevdiği insanlardan hınçla nefret edebilme ve ona kin besleme özelliğine sahiptirler.

Akrep burcu insanları ihtiraslarının güçlü olmasıyla ve cinsel duygularının yüksek olmasıyla bilinirler. Aşkları ne kadar güçlüyse nefretleri de o kadar güçlüdür. Akrep burcu insanları kendilerini beğenmiş, ukala insanlardan hoşlanmazlar ve böyle insanlara her daim hadlerini bildirirler.

Güvensiz olan yapıları nedeniyle yeni tanıştıkları insanlara hemen kendilerini açmazlar hatta uzun zamandır tanıyor olsalar bile insanlara kuşkuyla yaklaşırlar. Tüm bu güvensizliğe rağmen güvendikleri bir kişiden yanlış bir davranış gördüklerinde ise bütün intikam duygularını harekete geçirerek karşılarındaki insanları manevi anlamda yaralayıcı sözler sarf edebilirler.

Akrep burcu insanları sevdikleri kişiye bitmek tükenmek bilmez kıskançlıklarıyla bazen hayatı zehir edebilirler. Bu anlamda karşınızda bir Akrep burcu varsa ve kısıtlanmayı sevmeyen biriyseniz ondan uzak durmanızda fayda var zira bu burcun insanları âşık oldukları kişilerden yüksek beklentiler içerisine girerler ve en ufak bir güven kaybında onlara hayatı zehir ederler.

Akrep burcunun uğurlu taşları yakut, lal, kan taşı ve topazdır. Uğurlu günleri ise Salı’dır. Uğurlu sayıları ise 8 ve 9’dur. Uğurlu çiçekleri ise kırmızı karanfil, hanımeli ve ateş çiçeğidir. Manolya ve misk de uğurlu kokularıdır. Boğaz, boyun, üreme organları hastalıklarına karşı dikkatli olmaları gerekir. Balık ve Yengeç burçlarıyla çok iyi anlaşır. Yay, Oğlak, Başak, Terazi ile de gayet iyi uyuşur. Boğa ve Aslan burcuyla anlaşamaz, Koç ve İkizler burçlarına karşı da ne iyi ne kötü bir tutum sergiler. Yöneticilik, organizatörlük, gazetecilik, müzisyenlik gibi meslekler tam onlara göredir.

Akrep burcunun ünlü isimlerine şu kişiler örnek verilebilir: Alain Delon, Alfred Nobel, Burt Lanchester, Charles Bronson, Christian Bernard, Diego Maradona, Indra Gandhi, Jody Foster, Katherine Hepburn, Linda Evans, Marie Curie, Monet, Nadia Comanecchi, Nazlı Ilıcak, Pablo Picasso, Rock Hudson, Süleyman Demirel, Voltaire.

Akrep burcu insanları kindar ve kuşkucu yapılarının yanı sıra çok iyi birer sırdaştırlar ve dostlarına her daim destek olurlar. Ayrıca bu burcun insanları sezgi ve algılama gücü yüksek kimselerdir ve psişik yetenekleri de gelişmiş olduğu için değişik ve şaşırtıcı tespitlerde bulunabilirler.

Sevgilerini göstermekten asla çekinmeyen bu burcun insanları gerçekten âşık olduklarında romantik ve tutkulu bir kişiye dönüşürler ve âşık oldukları kişiler için yaratıcı fikirler üreterek onu şaşırtmayı amaçlarlar. Analiz güçleri yüksek olan bu burç mensupları bir işe yoğunlaştıklarında hiçbir şey onların dikkatini dağıtıp konsantrasyonunu bozamaz.

Akrep burcu tutkuyu ve gizemi simgelediği için koyu renkler onlara daha cazip gelir. Bordo, siyah, gri gibi koyu renkler onlara gizemi ve tutkuyu anımsattığı için çekici gelebilir.

Eğer bir Akrep’in dikkatini çekmek istiyorsanız ona karşı güvenilir olun ve her zaman gizemli tavrınızı korumaya çalışın. Ona cezbedici ve gizem yüklü hediyeler alabilirsiniz.